Festival vína (Ne)vinné Lány

Znalost vína může být radostí po celý život člověka
Ernest Hemingway

Festival vína (Ne)vinné Lány 2017 se koná 22. dubna 2017 opět v Muzeu Tomáše Garriguea Masaryka v Lánech. Také na 2. ročníku očekáváme účast tuzemských renomovaných vinařů téměř ze všech moravských a českých vinařských podoblastí, prezentujících svá špičková vína. Díky kombinaci noblesních prostor Muzea TGM, kvalitních vín a zasvěcených návštěvníků slibuje festival vína (Ne)vinné Lány 2017 být znovu nevšedním gastronomickým i společenským zážitkem.

Do Muzea TGM přijalo letos pozvání celkem 15 kvalitních tuzemských vinařství ze všech moravských a českých podoblastí, která přivezou desítky vzorků svých vín. Letošní ročník festivalu má nosné téma „ryzlinky“, kdy spolu s vinaři chceme dát návštěvníkům možnost pojmout festival jako „odrůdovou degustaci“ těchto ušlechtilých odrůd.

Jmenovitě očekáváme, že v letošním roce zamíří do Lán prezentovat svá vína následující renomovaná vinařství: Dobrá Vinice, Gotberg, Hanzel, Hort, Kraus, Lahofer, Naturvini, Nové Vinařství, Vinařství Pod Chlumem, Průdek, Sonberk, Škrobák, Trávníček & Kořínek, Volařík a Zlomek & Vávra.

Znalcům vín asi není třeba připomínat, přesto bychom rádi zdůraznili, že i letos na Lánech prezentuje svoje špičková vína několik vinařství, která patří mj. mezi finalisty a vítěze prestižních domácích vinařských soutěží. Věříme, že festival vína (Ne)vinné Lány 2017 se tím zařadí mezi velmi atraktivní a hodnotné vinařské akce konané v České republice.

Skvělá vína doprovodí a Váš gurmánský zážitek doplní špičkový výrobce čokolád Jordi’s i sýry z farmy Homolka od Karlštejna. Teplé občerstvení opět připraví Paul Day, jehož restaurace Sansho a Maso a kobliha před nedávnem opět obdržely ocenění Bib Gourmand od průvodce gastronomií Michelin.  Novinkou bude možnost ochutnat šnečí pochoutky, které Vám nabídne Šnekárna se svými nejznámějšími úpravami tohoto delikátního pokrmu.

Přejeme Vám příjemný zážitek a kladný vztah k moravskému a českému vínu. S úctou, Emil Buřič a Zbyněk Gregor (pořadatelé)

Spolupořadatel:Partnerství a podpora festivalu: